Romans z trupem w tle – Ewa Stec

Zbliża się Boże Narodzenie. Agnieszka Rusałka i Jacek Żuk przygotowują się do ślubu, kiedy… Agnieszka przyłapuje narzeczonego in flagranti z pewną motylicą. Nie robi awantury, nikt nie ginie z rąk zdradzonej narzeczonej, gdyż ta idzie do baru pamiętającego jeszcze czasy PRL topić smutki w martini i zastanawiać się nad swym smętnym, trzydziestoletnim życiem. A kogo można spotkać w barze sączącego martini, jeśli nie Bonda? W tym wypadku Jerzego, ale ciągle Bonda.

Dwie najlepsze przyjaciółki, w ramach terapii, wyciągają naszą narratorkę do wróżki Klary Widzącej, która przepowiada Rusałce pecha prześladowczego. Co ma z tym wszystkim wspólnego Front Wyzwolenia Krasnali Ogrodowych? Czego uczą na kursach manicure? O czym myśli człowiek, kiedy mu przystawiają lufę pistoletu do skroni? I co o bigamistach sądzi ojciec dyrektor?

Gdybym przy ocenie brała pod uwagę, jakie funkcje literatury ta pozycja realizuje, czy też jakie wartości wnosi do mojego życia, „Romans z trupem w tle” zebrałby niskie noty. Jednak funkcja rozrywkowa w wypadku twórczości Pani Stec jest realizowana niemalże w nadmiarze. Autorka może się szczycić swoim poczuciem humoru i umiejętnością dowcipnego skomentowania i wplecenia w fabułę sytuacji z życia społeczno-politycznego, co nie każdemu się udaje.

Dziękuję za poprawienie humoru, Pani Ewo. A Wam POLECAM!

Ocena: 3,5/5

Reklamy

4 responses to “Romans z trupem w tle – Ewa Stec

 1. Hmm brzmi ciekawie… tylko czy ja z moją samczą wrażliwością cokolwiek w niej znajdę?:) Oto jest pytanie:) Ale brzmi ciekawie bardzo:) Podrzuć ją mężowi na testy:)

  • Mąż to zaprzysięgły fan dark fantasy, nie skusi się 😦
   Jako facetowi z twórczości Stec zdecydowanie bardziej polecam Ci „Polowanie na Perpetuę”. „Romans”, pierwsza pozycja tej autorki, jest zdecydowanie bardziej kobiecy – Aga robi sobie maseczki itp…. Polowanie jest po prostu zniewalająco śmieszne, a zarazem łatwiejsze do przełknięcia 😀 A Stec polecam zdecydowanie 🙂

 2. Hmmm wiesz, standardowo będę nastawiony na tak podczas poszukiwań w Taniej Książce więc dobrze wiedzieć czego szukać:) Najgorsze jest to, że moja kartka A4 dzisiaj „wyświetliła” mi komunikat „not enough free space”… 😉

  • Polecam 🙂 żona też się ucieszy 🙂
   Hmmm, a myślałeś, żeby poszerzyć marginesy i zmniejszyć czcionkę? Ewentualnie możesz zmienić format na A3… 😛

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s